Velikonoční mazanec s HRAŠKOU

Velikonoční mazanec s HRAŠKOU


K Velikonocům patří neodmyslitelně i Mazanec! Vyzkoušejte ten náš s celozrnnou moukou a HRAŠKA Vanilka!


Ingredience: 

Název suroviny Množství
Celozrnná mouka 250 g
Hladká mouka 150 g
HRAŠKA Vanilka 30 g
Cukr 80 g
Máslo 80 g
Mléko 300 ml
Doždí 10 g
Rozinky 50 g
Sekané mandle nebo ořechy 50g
Vanilkový cukr 1
Sůl špetka
Muškátový příšek špetka

 

Pracovní postup:

Příprava korpusu:        
Z jednotlivých surovin vypracujeme tužší těsto, které dáme na teplé místo vykynout přibližně 60 min. Po vykynutí vytvoříme z těsta bochníček ve tvaru mazance a opět necháme vykynout přibližně 30 min. Po dokynutí potřeme povrch mazance vlažným mlékem a prostředek rozkrojíme do tvaru kříže. Pečeme v předehřáté troubě na 200°C. Jakmile mazanec začne zlátnout, snížíme teplotu na 150°C a zvolna dopečeme.  
Poznámka:        

Při použití celozrnné mouky zaděláme těsto řidší. Množství mléka na přípravu těsta je pouze orientační a mění se s kvalitou použitých surovin. Mléko proto přidáváme postupně po částech a průběžně hodnotíme dosahovanou hustotu těsta.

HRAŠKA Vanilka v těstě dobře nahradí vejce (1vejce = 1 lžíce Hrašky vanilky) dále těsto spojí a dodá mu pěknou chuť i barvu. Výhodou Hrašky je, že neobsahuje cholesterol, ale naopak obsahuje zinek, hořčík, minerálie a především má vysoký obsah hrubé vlákniny.


HRAŠKA Vanilka
 potřebnou pro tento recept zakoupíte zde v našem firemním e-shopu, nebo v kamenných i internetových prodejnách se zdravou výživou a ve všech lékárnách. Podrobný přehled prodejen naleznete zde.
 
 
         
   

 

 

 

Podělte se s námi
o tento recept