Cheesecake kosicky


Nutela je neuvěřitelně dobrá, ale o to méně zdravá. Máme pro Vás variantu s HRAŠKA Vanilka, po které zhubnout do plavek nebude problém a hlavně je prostě famozní!


Ingredience:

Název suroviny Množství
           HRAŠKOVÉ MÁSLO  
HRAŠKA Vanilka 45 g 
Mléko 250 ml
Cukr 40 g
Olej slunečnicový 40 g
           NACHUCENÍ POMAZÁNKY  
Kakao 25 g
Liskové oříšky 75 g


Pracovní postup:

Příprava HRAŠKOVÉHO másla      
Směs HRAŠKA Vanilka smícháme s mlékem, za stálého míchání přivedeme k varu. Pak oheň ztlumíme a zvolna vaříme 20 minut pod pokličkou až je HRAŠKA dobře provařená a není cítit po hrachu. Necháme vychladnout. Po vychladnutí vyšleháme s olejem na hladký krém.
Nachucení pomazánky      
Oříšky nasucho opražíme na plechu v troubě cca 13 minut při 180 stupních. Pak je dáme do utěrky a promneme - to je dobrý tip na to, jak oříšky zbavit slupek. Ještě horké je nasypeme do mixéru a rozmixujeme na kaši. Dáme si důkladně záležet, abychom měli po rozmixování konzistenci hladkého krému.
Oříšky a kakao vmícháme do HRAŠKOVÉHO másla a rozmixujeme na hladký krém.
Způsob podávání      
Tato pomazánka je velmi lahodná a výživná, podáváme s pečivem.
Poznámka      
Kakao, můžeme přidat do Hrašky už při vaření.

Směs HRAŠKA je důležité nechat projít 20 minut varem.  Těch 20 minut je opravdu důležité, aby hrachová mouka byla dobře stravitelná. V současné době jen málokdo dodržuje toto pravidlo, které platí pro vaření jakékoliv syrové mouku. Nedostatečně provařená mouka je pro naše zažívání velká zátěž.

 

HRAŠKA Vanilka potřebnou pro tento recept zakoupíte zde v našem firemním e-shopu, nebo v kamenných i internetových prodejnách se zdravou výživou a ve všech lékárnách. Podrobný přehled prodejen naleznete zde.