Krémové Jahodové řezy

 

Krémové Jahodové řezy z HRAŠKY Vanilka jsou lahodným dezertem pro letní odpoledne. 


Název suroviny Hmotnost
           NA KORPUS  
Máslo / Kokosový tuk 70 g
Sušenky 150 g
           NA KRÉM  
HRAŠKA Vanilka 250 g
Mléko / Mléko sojové 1500 ml
Olej slunečnicový 150 g
Cukr / Cukr třtinový  250 g
Vanilkový extrakt  
Máslo / Kokosový tuk 200 g
Jahody  

 

Příprava korpusu

Sušenky 150 g rozdrtíme a smícháme s máslem 70 g a zpracujeme na těsto. Těsto rukou vymačkáme do vymazané dortové formy Ø 26 cm. Z části těsta vytvoříme po obvodu formy asi 3 cm vysoký okraj. A dáme na 10 minut zapéci do trouby na 160 °C.

Příprava krému

HRAŠKU Vanilka důkladně promícháme s mlékem 1500 ml a slunečnicovým olejem 150 g. Za stálého míchání přivedeme k varu. Pak oheň  tlumíme a zvolna vaříme 20 minut. Občas promícháme a zkontrolujeme, zda se HRAŠKA Vanilka nepřipaluje. Před koncem varu přidáme cukr 250 g a vanilkový extrakt. Dobře prošleháme a krátce povaříme. HRAŠKA Vanilka je dobře provařená, když má lahodnou chuť a není cítit po hrachu. 800g (asi1/3) uvařeného krému odlejeme a dáme stranou vychladnout. Zbytek horkého krému vlijeme na upečený sušenkový korpus a dáme zatuhnout.Vychladlý krém vyšleháme s máslem (kokosovým tukem) na hladký krém. Je důležité, aby máslo i krém měly stejnou - pokojovou teplotu, jinak hrozí nebezpečí, že se při šlehání krém srazí. Vyšlehaný krém potřeme na vychladlý vanilkový cheesecake a dáme zatuhnout do ledničky. 

Před podáváním ozdobíme čerstvými jahodami.

Poznámka

Směs HRAŠKA je důležité nechat projít 20 minut varem. Těch 20 minut je opravdu důležité, aby hrachová mouka byla dobře stravitelná. V současné době jen málokdo dodržuje toto pravidlo, které platí pro vaření jakékoli syrové mouky. Nedostatečně provařená mouka je pro naše zažívání velká zátěž.

HRAŠKA Vanilka potřebnou pro tento recept zakoupíte zde v našem firemním e-shopu, nebo v kamenných i internetových prodejnách se zdravou výživou a ve všech lékárnách. Podrobný přehled prodejen naleznete zde.

Tipy pro diety

Bezlepková dieta: Pro bezlepkovou dietu, můžeme využít korspus připravený z 50-100 g mandlí a 50-100 g rozinek. Nejprve rozsekáme mandle na jemno a potom přidáme spařené rozinky a opět důkladně rozsekáme. Nasledně těsto rozprostřeme rovnoměrně na dno dortové formy a zalijeme horkým krémem.

Dieta bez laktózy a pro vegany: Mléko a máslo nahradíme sojovým mlékem a kokosovým tukem.