Jarní špenát s HRAŠKOU

 

Jarní špenát plný energie a vitamínů!


 

Název suroviny Měřeno Přirovnání
Čerstvé kopřivy 400 g  
HRAŠKA 100 g 100 g
Voda  / Mléko 600 ml 600 ml
Cibule 100 g 1 velká 
Česnek 10 g 1 stroužek
Olej 25 ml 25 ml
MAHÁ koření 5 g 1 čaj. Lžička
Sůl špetka špetka
Muškátový oříšek špetka špetka

Postup      
Na oleji dozlatova osmahneme jemně krájenou cibuli, přidáme 1/2 třeného česneku, MAHÁ koření a krátce orestujeme. Zalijeme vodou (mlékem), osolíme, přidáme HRAŠKU a dobře promícháme.

Za stálého míchání přivedeme k varu. Pak oheň ztlumíme a vaříme zvolna pod pokličkou 20 minut, až je HRAŠKA dobře provařená a není cítit po hrachu. Následně přidáme na jemno nasekané kopřivy a krátce povaříme. Před koncem varu muškátový oříšek a nakonec dochutíme třeným česnekem.
Podáváme
Podáváme s brambory, nebo bramborovou kaší.
Poznámka
Místo 1/2 kompřiv můžeme použít mražený, nebo čerstvý špenát. Čerstvý špenát přidáme ke kopřivám a postup je scela stejný. Mražený špenát přidáme před koncem, aby se rozpusti, ale není třeba jej vařit.  HRAŠKA nám při přípravě špenátu  zdravě a velmi chutně nahradí mouku. MAHÁ koření v receptu vytvoří dobrou chuť a podpoří dobré trávení jídla.

HRAŠKU je důležité nechat projít 20 minut varem.  Těch 20 minut je opravdu důležité, aby hrachová mouka byla dobře stravitelná. V současné době jen málokdo dodržuje toto pravidlo, které platí pro vaření jakékoliv syrové mouku. Nedostatečně provařená mouka je pro naše zažívání velká zátěž.

MAHÁ koření v receptu vytvoří dobrou chuť a podpoří dobré trávení jídla.


HRAŠKU potřebnou pro tento recept zakoupíte zde v našem firemním e-shopu, nebo v kamenných i internetových prodejnách se zdravou výživou a ve všech lékárnách. Podrobný přehled prodejen naleznete zde.

Alergeny      
Hořčičné semínko, mléko.      
www.HRASKA.cz