Cibulové kroužky v Hrašce

Cibulové kroužky v jemně pikantním těstíčku, kde se lahodně snoubí chuť  lehce pálivého a zároveň chuťově bohatého těstíčka s nasládlou chutí cibule. Tento recept využívá kvalitních obalovacích vlastností HRAŠKY na obalování, která na jednotlivých kroužcích skvěle drží.


 

Název suroviny Množství
HRAŠKA 170 g
Voda 250 ml
Cibule  600 g
Tuk na smažení  

Postup pro přípravu:

Směs HRAŠKA rozmícháme s vodou na těstíčko hustoty řidší hořčice.

Očištěnou cibuli nakrájíme na plátky do tloušťky 0,5 cm.

Cibulové plátky či kroužky obalujeme namáčením jednotlivých kousků do těstíčka a klademe do vyšší vrstvy rozpáleného tuku tak, aby jednotlivé kousky byly při smažení lehce ponořené. Při smažení kousky obracíme, aby smažení probíhalo rovnoměrně ze všech stran.
Smažíme do zlatova z obou stran. Po vyndání necháme přebytečný tuk okapat na sítku a papírovém ubrousku.

Způsob podávání:

Podáváme s vařenými brambory nebo s bramborovou kaší s dresingem a zeleninovým salátem.

Poznámka:

Teplota tuku: Správnou teplotu tuku vyzkoušíme vkápnutím těstíčka, které musí ihned vyplavat na hladinu. Obalený kousek se pak nepřilepí ke dnu a nenasákne tuk. Při nízké teplotě může těstíčko stéci a přilepit se na dno nádoby. Kousky do tuku vkládáme postupně tak, aby teplota tuku neklesla.

Chuť HRAŠKY: Je důležité, aby vrstva těstíčka byla tenká a dobře prosmažená. Pokud je HRAŠKA správně připravena (prosmažená) její chuť je jemně pikantní a není cítit po hrachu. Na horkou pánev nedáváme řízků moc najednou. Tuk by se rychle zchladil, a než by se začaly znovu smažit, nasákly by příliš tuku."